еМагазин

Tag : лисици

Локално

Скопјанец осомничен за измама приведен на „Ќафасан“

Редакција
На 18.11.2019 во 09.15 часот на Граничен премин „Ќафасан’’ од слобода бил лишен М.Д.(35) од Скопје, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се...
Локално

Лисици зачестено на „гости“ во домовите во источна Македонија

Редакција
Зголемено присуство на лисици во селските средини и периферијата во Делчевско. Последниот случај на присуство на штетниот дивеч е забележан пред два дена, во близина...
Македонија

(ВИДЕО) Катица Јанева со лисици донесена во Обвинителството за распит за „Рекет“

Редакција
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска со лисици беше донесена во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција за распит за случајот „Рекет“. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Грујо наутро на суд со лисици, а попладне на Дунав со мисици“: Твитер реакции по одбивањето на Унгарија да го екстрадира Никола Груевски

Редакција
Унгарија на Македонија нема да и го екстрадира поранешниот премиер Никола Груевски, оти има статус на бегалец. Тој утринава во Будимпешта се појави во суд...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Видео) Весели дневни и ноќни забави на дивиот свет од Шар Планина

Редакција
Шар Планина е едно од ретките мест во Македонија каде што се уште можат да се видат диви животни како лисиците, дивите свињи, мечките, рисовите,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за притворот на Мијалков: „Со лисици сум бе, какви мисици“

Редакција
Лавина реакции на социјалната мрежа Твитер предизвика веста за апсењето на поранешниот прв разузнувач и една од најконтроверзните личности во Македонија, Сашо Мијалков. Ви пренесуваме...
Македонија

Од утре ќе се фрлаат мамки за вакцинација на лисиците, граѓаните да не ги допираат

Редакција
Утре почнува 13. есенска кампања на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) за вакцинација на лисиците против беснило. На целата територија на Република Македонија, со...
Локално

Уапсени двајца твродокорни криминалци

Редакција
На 13.09.2018 година полициски службеници од СВР Куманово од слобода ги лишиле лицата С.М.(45) и С.М.(66), двајцата од с.Руница, општина Липково, информира МВР. За С.М.(45)...