еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Грујо наутро на суд со лисици, а попладне на Дунав со мисици“: Твитер реакции по одбивањето на Унгарија да го екстрадира Никола Груевски

Унгарија на Македонија нема да и го екстрадира поранешниот премиер Никола Груевски, оти има статус на бегалец.

Тој утринава во Будимпешта се појави во суд со очила, капче и лисици на рацете.

Очекувано социјалните мрежи „експлодираа“, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски се јави за денешното сослушување: Стандардна процедура на институциите во Унгарија

Груевски се спаси: Унгарија не дозволува екстрадиција

(Видео) Груевски во судница во Будимпешта со „стил“ ја чека одлуката: Капа, очила за сонце и лисици на рацете

фото: hvg.hu

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Станува ли СДСМ партија на Зоран Заев?: Наместо институционална метла, казна за лошите изборни резултати

Никола Осило

(Галерија) Прогласени најуспешните ресторани во Македонија, сите од Скопје

Редакција

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Трендафилов, директор на Управата за финанско разузнавање, фан на спортот и Леонардо Да Винчи

Редакција