еМагазин

Tag : Ќафасан

Локално

Скопјанец осомничен за измама приведен на „Ќафасан“

Никола Осило
На 18.11.2019 во 09.15 часот на Граничен премин „Ќафасан’’ од слобода бил лишен М.Д.(35) од Скопје, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се...
Локално

Борова шума изгоре во пожар во близина на Ќафасан

Никола Осило
На 10.09.2019 во 12.00 часот во Полициска станица Струга било пријавено дека настанал пожар покрај магистрален пат во близина на Граничиот премин „Ќафасан“, при што...
Локално

На Ќафасан лишен од слобода Албанец баран од Интерпол

Никола Осило
На 22.07.2019 во 12.10 часот на граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода C.A.(42) од Република Албанија затоа што се барал по распишана...
Локално

На Ќафасан приведено лице барано од Интерпол

Никола Осило
На 14.04.2019 година во 13.15 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на лицето З. Ц.(46) од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на...
Локално

(Фото) На Ќафасан запленети 50 килограми марихуана

Редакција
На 11-ти ноември оваа година, околу 19 часот, на зелениот граничен појас во близина на граничниот премин Ќафасан, граничната полиција Регионален центар Запад, пронајде и...