еМагазин
Image default
Локално

На Ќафасан приведено лице барано од Интерпол

На 14.04.2019 година во 13.15 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на лицето З. Ц.(46) од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата по барање од СМПС – Интерпол Скопје, информира МВР.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Несекојдневна кражба: Им „здиплил“ над 26.000 килограми јаболка

Редакција

Пожарот во Идризово бил поради застарена електрична инсталација

Редакција

На терен се екипите на Брза помош и на полицијата: Пожар во стан во населбата Кисела Вода

Редакција