еМагазин
Image default
Бизнис

Витаминка за шест месеци има инвестиции од 531,4 милиони денари и 63 нови вработувања

Витаминка АД Прилеп во првите шест месеци од годината има вкупни инвестиции во основни средства од 531.435 илјади денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Во овој период во Витаминка се реализирани 63 дополнителни нови вработувања.

Фото: Витаминка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта склучи договор со “ТЛ компани 2001„ вреден 2,8 милиони евра

Редакција

„Жикол“ го доби тендерот за изградба на парцела во ТИРЗ Струмица вреден 650.000 евра

Редакција

Комерцијална банка за три месеци оствари добивка од 7 милиони евра

Редакција