еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 8.062: Од Ковид-19 починале 3 лица, дополнително пријавени уште 4

Министерството за здравство информира дека во текот на изминатите 24 часа се регистрирани 3 починати лица од Ковид-19: 2 починати лица од Делчево (70г и 77г) и едно починато лице од Скопје (89г).

Пријавените лица се починати во болнички услови.

Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза Ковид-19 од Мој Термин, пријавени се 4 лица, по едно починато лице од Скопје, Радовиш, Гостивар и Кичево, починати во период од 28.12.2021-06.01.2022г.

Починатите се на возраст од 61 години до 85 години. Сите пријавени лица се починати во домашни услови.

Вкупниот број на починати е 8.062.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Убава вест: 668 оздравени од Ковид-19

173 се реинфекции: Нови 1.822 случаи на Ковид-19

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Починаа уште 26 лица од Ковид-19, вкупно 2.427

Редакција

Во недела очекуваме 3.000 руски вакцини по ДХЛ, најавува Заев

Редакција

Нови дојави за бомби во скопски училишта

Редакција