еМагазин
Image default
Македонија

Владата ќе потроши 2,8 милиони евра за да купи деловен простор од 996 квадрати во седиштето на НАТО

Владата на седница ја усвои информацијата за купување и адаптација на деловен простор во седиштето на НАТО во Брисел за потребите на Мисијата на Република Северна Македонија при НАТО со Предлог-одлука за купување со непосредна спогодба на недвижни ствари.

Според информацијата предвидени се 2.872.255 евра за купување 996,37м2 (878,10м2 нето) на административните простории, за паркингот и за реализација на градежните работи на адаптација.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајцата обвинети се изјаснија дека не се виновни за убиството на Никола Саздовски

Редакција

Обработени 16,88% од гласовите: Пендаровски 41,77, Силјановска 38,69 и Река 15,65%

Редакција

Фотографија од Јанева со снопче пари од по 500 евра пред неа во мобилниот на Боки 13

Редакција