еМагазин
Image default
Македонија

Владата нема да го коментира објавувањето на бомбите од страна на „Ел Чека“

Владата останува на ставот на МВР што го изнесе пред неколку дена во врска со објавувањето на последните „бомби“, изјави денеска владиниот портпарол Мухамед Хоџа.

Тој одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во врска со објавување прислушувани разговори на фејсбук истакна дека Владата нема да го коментира тоа што се случува последно време со „бомбите“ и оти за тој случај надлежните институции, во случајот МВР, за тоа веќе ја информирала јавноста.

-Тоа што го кажав останува. Владата нема повеќе да коментира. Ставот на Владата е тоа што го соопшти МВР пред неколку дена, рече Хоџа.

Минатата недела МВР соопшти дека лицето кое ги постирало т.н. бомби со прислушувани разговори на фејсбук е детектирано и дека полицијата во соработка со Јавното обвинителство работи на целосно расчистување на случајот.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителство побарало од надлежните органи од САД, да го спречат објавувањето на „бомбите“ од „Ел Чека“

„Ел Чека“ не мирува, објави нови „бомби“ и повторно му се заканува на Заев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Таргет-Тврдина“: Свиркачот Лазаревски првпат влегол во системот за прислушување во 2008 година

Редакција

И АСНОМ и Рамковниот договор во Преамбулата на Уставот: Што пишува во нацрт-амандманот

Редакција

Богоевски: Се’ уште не знаеме дали ги имаме потребните 80 гласа и нема да знаеме до гласањето

Редакција