еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок-трансакција продадени акции од НЛБ Банка за 30,4 милиони денари

Во блок трансакција вредна 30,4 милиони денари денеска на Македонската берза се продадоа 2.000 акции од НЛБ Банка АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 15.200 денари за акција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стареењето на општеството е главна причина за недостиг на работна сила

Редакција

Нова листа на УЈП: Расте бројот на должници и кај правните и кај физичките лица

Редакција

Управниот суд распиша тендер за набавка на лимузина од 1,6 милиони денари

Никола Осило