еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок-трансакција продадени акции од Скопски пазар за 42.000 евра

Во блок трансакција вредна 2,5 милиони денари или околу 42.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 810 акции од Скопски пазар АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 3.200 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Продаден блок од 1.570 акции од „Скопски пазар“ за 84.000 евра

„Скопски пазар“ ја зголеми добивката за 235 отсто

Големи промени во „Скопски пазар“: Кои се новите раководни структури?

Ќе го преземе ли Фатмир Етеми управувањето со „Скопски пазар“?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се затвора комплексот „Македонско село“

Редакција

Факом со намалена добивка

Редакција

„Тежок“ тендер: МВР купува автомобили и комбиња

Никола Осило