еМагазин
Македонија

Во Прилеп полицаец пронајден мртов со прострелна рана во главата и службен пиштол во раката

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп со екипа од крим-техника при ПС Прилеп, изврши увид на местото во близина на локалниот пат село Беловодица-село Дрен, каде вчера попладне беше пронајден мртов 45-годишен полициски службеник вработен во Полициска станица во Прилеп.

Како што информираат од Основното јавно обвинителство, лицето е пронајдено во лежечка положба до неговото возило, со прострелна рана во главата и службениот пиштол во раката.

Притоа јавниот обвинител издал наредба за подигање на предмети и траги кои можат да послужат како доказ и наредба за обдукција врз телото на починатиот заради утврдување на причините за смртта.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СЈО бара повторно спојување на постапката за Јанкулоска во „Таргет Тврдина“

Редакција

Избегната трагедија: Намерно оштетени две цевки од системот за довод на кислород во тетовската болница

Редакција

Убава вест: Оздравени 111 пациенти заболени од Ковид-19, најмногу од Кавадарци 55

Редакција