еМагазин
Image default
Бизнис

Колкаво е учеството на Адора Инженеринг во главнината на Комерцијална банка

Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза известува дека во изминатиот период преку берзански трансакции правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје се стекна со дополнителни акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје и во моментот (заклучно со 20.07.2018 година) заедно со поврзаните лица има учество од 10,1% во основната главнина на Комерцијална банка АД Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СОЗР на Владата вработува 16 лица, плата до 25.000 денари

Никола Осило

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на прилепски „Водовод и канализација“ за набавка на товарни возила

Никола Осило

Намалена добивката на ФЗЦ 11 Октомври

Никола Осило