еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Во скопски Бутел со експлозив се обиделе да ограбат банкомат

Експлозивна направа поставена на банкомат во Бутел утрово е детонирана при што оштетени се три возила.

Од МВР за МИА информираат дека  утрово во 3:38 часот  во СВР Скопје е пријавено дека на подрачје на Бутел четири лица кои дошле со возило, поставиле експлозивна направа на банкомат и се обиделе да одземат пари, но не успеале.

-Од детонацијата се оштетени три возила. Нема повредени лица. Во тек е увид од полициски службеници и се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Задоцнета поштенска испорака на сметки „фактурира“ камати и процедури

Редакција

(ВИДЕО) Остана без пензија: Два месеца штипјанка пред ПИОМ не може да докаже дека е жива

Редакција

Следните денови топол бран, температури до 38 степени

Редакција