еМагазин
Image default
Балкан

Во Србија запленети 23 тони шверцувано месо од Бразил

Српската ветеринарска инспекција заплени и уништи 23 тони јунешко месо, кое во Србија било прошверцувано од Бразил.

Како што објави „Политика“, запленетото шверцувано месо требало да биде доставено до фирма во српскиот град Ќуприја.

– На амбалажата беа видиливи декларации од обејкти од Бразил. Некои пакети се уште беа со важечки рок на траење, но на некои рокот им истекол пред повеќе од шест месеци, соопшти српската Ветеринарна управа.

Во врска со случајот е уапсен еден 21-годишен српски државјанин, против кого е покренато обвинение за шверц на месо.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Авион се урна кај Кавала, превезувал муниција од Србија за Бангладеш

Редакција

Во Солун не се одржа Стрејт парада, во организација на „Обединети Македонци“ од безбедносни причини

Редакција

Рафинериите на Грција и Саудиска Арабија постигнале првичен договор за дополнително снабдување со сурова нафта

Редакција