еМагазин
Image default
Свет

Бразилската полиција заплени 1,3 тони кокаин

Бразилските власти соопштија дека во пристаништето Сантос откриле и заплениле 1,3 тони кокаин, на брод кој пловел под италијанско знаме.

Дрогата била скриена во два контејнера на бродот Гранде Франча, кој во Сантос пристигнал од Аргентина.

Од почетокот на година во Сантос во 27 операци запленети се рекордни 13,52 тони кокаин, додака во текот на 2017 година конфискувани се вкупно 11,54 тони кокаин.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Светски лидери му одадоа почит на Жак Ширак: Со „Марсељезата“ испратен експретседателот на Франција

Никола Осило

(Видео) Тажни сцени од Нов Зеланд: Се насукаа 145 делфини, сите угинаа

Никола Осило

САД ја менуваат стратегијата во однос на Грција и Кипар

Редакција