еМагазин
Image default
Локално

Возач побегнал откако удрил во петгодишно девојче

Петгодишно девојче од Пробиштип е повредено откако во неа удрило патничко возило марка „пежо“, со непознати регистарски ознаки, по што возилото го напуштило местото.

Како што соопшти МВР, сообраќајната несреќа се случила вчера во 15.45 часот на ул.„Јаким Стојковски“ во Пробиштип.

„Во незгодата со повреди се здобило детето и било пренесено во Здравствен дом – Пробиштип за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Пробиштип“, информираат од МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Како изгледаше Скопје пред земјотресот, а како изгледа денес?

Никола Осило

Градот се подготвува за Нова година: Скопје ќе добие новогодишна населба Винтерленд

Редакција

Драма во центарот на Прилеп: Тројца вооружени ограбија златарница

Никола Осило