еМагазин
Image default
Македонија

Заев си дал оставка од претседателското место во Советот за судски реформи

Си дадов оставка од Советот за судски реформи, не сум веќе таму претседател. Морав да бидам на почетокот за тој да се раздвижи, а сега на чело е министерката за правда Рената Треневска Дескоска – рече премиерот Зоран Заев на синоќешната трибина во Куманово, во рамките на претседателската кампања.

Заев одговори на констатација на еден од присутните кој рече дека премиер не треба да предводи таква Комисија.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради „скриена амнестија“: Партиите на Албанците без подршка за последната верзија на Законот за ЈО

Редакција

ЗНМ: Остра осуда за заканите кон новинарката на ТВ21

Редакција

Средба на Коалицијата предводена од СДСМ: Консултации за консензуален кандидат за претседател

Редакција