еМагазин
Image default
Балкан

Загина хрватски војник по самоубствен напад во Авганистан, уште двајца се повредени

Почина еден од тројцата хрватски војници кои рано утринава беа нападнати во нивното возило во Кабул, Авганистан. Станува збор за Јосип Бришко, роден во 1992 година, ангажиран во Авганистан за советување и менторство на авганистанските безбедносни сили.

Хрватските војници биле жртви на самоубиствен напад од бомбаш кој возел трицикл, пренесуваат тамошните медиуми.

Министерот за одбрана на Хрватска Дамир Крстичевиќ изразил сочувство до семејството на починатиот војник и го осудил настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(+18/Фото) Секс скандал: Фотографии како познат босански политичар мастурбира завршија на Интернет

Редакција

(ВИДЕО) Инцидент: Портпаролот на Златна зора сакаше да упадне на средбата на Димитров со Вуцис

Редакција

Продолжува да се зголемува бројот на загинати од пожарите во Грција

Редакција