еМагазин
Image default
Локално

Жена во двор пронашла граната од Првата светска војна

На 15.06.2019 годинаво 15.30 часот во Полициската станица Прилеп, И.С.(79) од с.Алинци, прилепско, пријавила дека во дворното место пронашла неексплодирана граната, информира МВР.

Полициски службеници излегле на местото, а пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување констатирал дека се работи за минофрлачка граната од 75мм, која потекнува од Првата светска војна. Гранатата била подигната за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со нож и чекан сакал да се пресмета со сопственик на играчница

Никола Осило

Млада скопјанка нападната во ноќен клуб на Паризанска

Никола Осило

Тројца кавадарчани фалсификувале банкноти од 500 и 1.000 денари

Никола Осило