еМагазин
Image default
Локално

Жител на Лабуништа сакал да натепа полицаец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против О.М.(49) од село Лабуништа поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, информира МВР.

На 06.05.2019 година на ул.„Пролетерски Бригади“ во Струга пријавениот агресивно се однесувал кон полициски службеник, кој извршувал службени дејствија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се уште непознат идентитетот на починатиот пронајден на Плачковица

Редакција

Еден загинат четворица тешко повредени во сообраќајќа кај Охрид

Редакција

Дилер од Тетово бегал од полицајци

Редакција