еМагазин
Image default
Локално

Малолетник сакал да тепа полицајци пред кафана

СВР Тетово поднесе известување против Д.Д.(17) од село Брвеница, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, информира МВР.

На 07.04.2019 година околу 02.00 часот во Тетово, пред угостителски објект на ул. „29-Ноември’’, пријавениот агресивно се однесувал кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Му се заканувал на нотар оти не сакал да му завери невалиден документ

Никола Осило

МВР го уапси убиецот на сопственикот на кафаната „Гурман“ во Кичево

Никола Осило

Бесплатно мерење на вкупни масти, шеќер во крвта и притисок во Градски парк

Редакција