еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Жителите на Рамни Габер го заклучиле објектот каде што требало да се гласа

Жителите на скопско Рамни Габер нашле оригинален начин како да изразат револт од актуелниот градоначалник.

Имено, тие го заклучиле и го сокриле клучот од објектот каде што требало да се гласа, објави телевизијата „Телма“.

„Нека дојде булдожер да ни го направи патот, тогаш ќе гласаме“, изјави жител од Рамни Габер за „Телма“.

Жителите на ова село бараат од градоначалникот да им го направи патот, бидејќи не можат да функционираат. Поради тоа луѓето се селат во Студеничани и Скопје.

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинителство побара да се активира условната пресуда од 2 години затвор за градоначалникот на Ново Село за дело од 2015

Редакција

Антикорупциска отвори предмет за Јово Вангеловски за набавка на БМВ вредно 40 илјади евра

Редакција

9.078 лица по вторпат се заразиле со Ковид-19, 26 по третпат, 16 починале

Редакција