18+

Февруари 22, 2017 18+ Редакција Емагазин

Во Шведска се предлага пауза за секс

Пер-Ерик Мускос, член на градскиот совет во Оверторн предлага вработените Швеѓани да имаат право на еден час пауза за по потреба да отидат дома кај сопружникот, и тоа да се вбројува во работните часови.

Февруари 21, 2017 18+ Камелија Делија

Каде грешат мажите во сексот?

Повеќето мажи се уверени дека се супер љубовници. Можеби и не знаат дека грешат, но време е да размислат за тие проблеми. Ова се некои од грешките кои ги прават мажите во кревет...

Февруари 18, 2017 18+ Никола Осило

(Фото-галерија) Провокативни фотографии од Мерлин Монро

Мерилин Монро е една од најпознатите американски актерки, пејачки и модели. Откако минува голем дел од своето детство во згрижувачки семејства, Монро ја започнува својата кариера како модел, по што, во 1946 година, го склучува својот прв филмски договор. 

Февруари 16, 2017 18+ Редакција Емагазин

Колку заработуваат порно ѕвездите

​Дерек Хеј, основач на ЛА Дајрект Moделс, агенција којашто застапува голем дел од попознатите порно глумци и глумици за „Индепендент“ открива зошто тие влегуваат во порно-индустријата, колку заработуваат и од што тоа зависи...

Февруари 15, 2017 18+ Редакција Емагазин

Во која година од животот, жените имаат најдобар секс

Сексуалниот зенит на жената е во нејзината 33 година, така барем велат истражувачите кои спровеле анкета на повеќе од 1.000 жени и ги прашале кога сексот почнал да им биде добар. Најголем дел од нив изјавиле дека токму тоа е годината кога почнале да уживаат.

Февруари 15, 2017 18+ Редакција Емагазин

Колку време треба да трае добриот секс

Истражувањето спроведено на Универзитетот Пен Стејт открива дека и покрај спротивното мислење, добриот секс не треба да трае долго. Според истражувачите, се што е подолго од половина час, може да биде основа за разочарување и незадоволство.

Февруари 15, 2017 18+ Камелија Делија

Сексолозите советуваат: Имајте редовен секс за да немате проблеми со меморијата!

Може да има многу причини поради кои луѓето немаат секс, меѓутоа, сите се свесни за бенефитите кои тој ги овозможува. Од зголемен серотонин кој влијае на среќата, па се до зголемување на окситоцинот кој влијае врз здравјето на кардиоваскуларниот систем.

Февруари 14, 2017 18+ Редакција Емагазин

Зошто и понатаму се срамиме да купуваме контрацептивни средства

Купувањето на контрацептивни средства за голем број на луѓе знае да биде неудобно. Токму затоа авторката на порталот Метро направила истражување колку се срамиме од тоа и во повозрасна доба.

Февруари 12, 2017 18+ Камелија Делија

Младите мажи сакаат секс со постари жени

Не треба да ве чуди фактот што денес се повеќе млади мажи крај себе имаат постара жена. Тоа е едноставно е така поради тоа што тие сакаат секс со постари жени, а еве зошто е тоа така:

Февруари 11, 2017 18+ Камелија Делија

Имате проблем со ерекцијата? Кафето може да ви го спаси сексуалниот живот

Имате проблем со ерекцијата? Можеби треба да почнете да пиете кафе. Дознајте како кофеинот помага во отстранувањето на проблемот со потенцијата.