еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Бугарски крузер удрил во бетонски ѕид во Дунав во Австрија, 17 лица повредени

Бугарски брод за крстарење со 160 патници удрил во бетонски ѕид на реката Дунав во австрискиот град Ашах, при што 17 лица биле повредени.

Бродот патувал од Баварија, Германија кон австрискиот град Линц.

За несреќата со брод за крстарење на Дунав синоќа во 22 часот била алармирана и итната помош, а на терен биле голем број спасувачи и полицајци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најава за намалени цени, но што утврдивме на терен: Трговците ја ограничија продажбата на производи

Редакција

Убава вест: Оздравени уште 16 пациенти од корона вирусот, вкупно 1.367

Редакција

УЈП распродава автомобили по багателни цени за да наплати данок

Редакција