еМагазин

Tag : крузер

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Бугарски крузер удрил во бетонски ѕид во Дунав во Австрија, 17 лица повредени

Редакција
Бугарски брод за крстарење со 160 патници удрил во бетонски ѕид на реката Дунав во австрискиот град Ашах, при што 17 лица биле повредени. Бродот...
Свет

Крузер не смее да влезе во Сан Франциско, 20 лица пријавиле симптоми на коронавирусот

Редакција
На крузерот „Гранд принцес“, на кој претходно имало двајца патници заразени со новиот корона вирус, не му е дозволено да се врати во пристаништето во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бројката на заразени со коронавирус на крузерот во Јапонија каде што има и наши граѓани, достигна 174 лица

Редакција
Бројката на заразени со коронавирусот на крузерот, кој е во карантин во јапонското пристаниште Јокохама, се зголеми на 174. На бродот се наоѓаат и тројца...
Македонија ТОП СТОРИИ

Двајцата мажи и жената од Македонија кои се на крузерот во Јокохама, кој е во карантин, се во добра здравствена состојба

Редакција
Тројцата македонски државјани кои се наоѓаат на бродот „Дајмонд Принцес“ во пристаништето во јапонскиот град Јокохама се во добра здравствена состојба, соопшти денеска Министерството за...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Се зголемува бројот на заболени од корона вирусот на крузерот во Јапонија каде што има и наши државјани

Редакција
Јапонскиот министер за здравство Катсунобу Като информираше дека на крузерот кој се наоѓа закотвен во Јапонија, има 41 ново заразени од корона вирусот, со што...
Балкан

Британката која падна во море од крузер во Хрватска, спасена по девет часа потрага

Редакција
Британска државјанка, која синоќа падна во море од крузер, пронајдена е и спасена по девет часа, соопшти хрватското Министерство за одбрана. Таа е пронајдена од...