еМагазин

Tag : државјани

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Во Украина убиени 30 македонски државјани, кои се бореле на украинска страна

Редакција
Руското Министерство за одбрана објави дека досега од Македонија во Украина загинале 30 лица, кои се бореле на украинската страна. Според податоци на Министерството на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од Газа евакуиран и брачниот пар од Македонија

Редакција
Од Појасот Газа е евакуиран и брачниот пар од Македонија, последните македонски државјани кои заглавија таму, откако почна војната помеѓу Израел и Хамас. Информацијата на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонските државјани кои беа во хотел на северот на Косово, безбедно упатени дома со придружба на полицијата

Редакција
По извршените вообичаеното интервју и анализа од страна на полицијата на Република Косово, утрово нашите државјани безбедно се упатени кон дома, придружувани од косовската полиција,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Двајца македонски државјани евакуирани во камп во Маракеш по земјотресот во Мароко

Редакција
Од Министерството за надворешни работи (МНР) информираа дека нашето Дипломатско конзуларно претставништва во Каиро, е во комуникација со надлежните институции во Мароко, за евентуални наши...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонски државјанин повреден во пожарите во Грција, му се запалил камионот во близина на Александропулис

Редакција
Во пожарите во Грција, според досегашните информации добиени од надлежните институции на земјата, меѓу загинатите нема државјани на Македонија. Има еден повреден државјанин на Македонија,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Албанија спасени од давење три македонски државјанки, две се во тешка состојба

Редакција
Три македонски државјанки на возраст од 48, 60 и 66 години вчера попладне се спасени од давење на плажата Голем кај Каваја, на албанското крајбрежје....
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР со апел да се избегнуваат патувања во Нигер, еден македонски државјанин побарал помош за евакуација

Редакција
Поради влошената безбедносна ситуација во Нигер и можноста од ескалација на истата, Министерството за надворешни работи упатува апел до државјаните на Македонија да избегнуваат патување...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Приведени тројца македонски државјани кои во Сирија се бореле за ИСИС

Редакција
Во рамки на глобалната борба против тероризмот, МВР односно Бирото за јавна безбедност – Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Сектор за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Четворица македонски државјани евакуирани од Судан

Редакција
Во текот на вчерашниот ден од Судан, кој е зафатен со воени судири, беа евакуирани четворица државјани на Македонија, информира денеска Министерството за надворешни работи....
Македонија ТОП СТОРИИ

Италијански медиуми: Тројца македонски државјани загинаа во сообраќајна несреќа

Редакција
Тројца македонски и еден италијански државјани загинаа синоќа во сообраќајна несреќа во Ница, јави италијанскиот медиуми „Ла Воче ди Асти“. Според медиумот, до несреќата дошло...