еМагазин

Tag : државјани

Балкан

Грција ја затвора границата со Србија поради епидемиолошката состојба, голем број српски туристи биле позитивни на Ковид-19

Редакција
Српскиот министер за трговија, туризам и телекомуникации, Расим Љајиќ информираше дека Грција од утре во 06 часот ги затвора границите за српските државјани – Одлуката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Без обврска за тест и карантин можеме само во Србија, Албанија и Косово

Редакција
Македонските државјани моментно без обврска за валиден ПЦР тест за коронавирусот и карантин од земјите во соседството можат да патуваат само во Србија, Албанија и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија го забрани влезот на странски државјани од земји со висок ризик

Редакција
Согласно најновите зајакнати препораки усвоени на владина седница, Македонија го забранува влезот на странски државјани од земјите со висок ризик согласно Листата на Светска здравствена...
Балкан ТОП СТОРИИ

Македонски државјани кои работат во северниот дел на Италија, вратени од хрватско-српската граница

Редакција
Согласно вчера донесените мерки на српската Влада за забрана за влез на странски државјани кои доаѓаат од жариштата на вирусот Ковид-19, од преминот „Батровци“ на...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР нема информации за македонски државјани во Италија заболени од корона вирус, повикуваат на претпазливост при патување

Редакција
Министерството за надворешни работи согласно информациите добиени од Генералниот конзулат на во Венеција – Италија, информира дека до овој момент нема информација за наши граѓани...
Македонија ТОП СТОРИИ

Двајцата мажи и жената од Македонија кои се на крузерот во Јокохама, кој е во карантин, се во добра здравствена состојба

Редакција
Тројцата македонски државјани кои се наоѓаат на бродот „Дајмонд Принцес“ во пристаништето во јапонскиот град Јокохама се во добра здравствена состојба, соопшти денеска Министерството за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тројца наши државјани се помеѓу патниците на бродот кој е задржан во Јапонија, а на кој има 20 заболени од корона вирус

Редакција
Според последните информации добиени од Министерството за надворешни работи на Јапонија, потврдено е присуство на тројца наши државјани на бродот кој е задржан близу Јокохама,...
Македонија

МНР: Нашите државјани во Кина може и самостојно да се вратат, во моментов нема целосни евакуации

Редакција
Министерството за надворешни работи продолжува со редовното следење на состојбата во врска со ширењето на коронавирусот и мерките што се преземаат за негово сузбивање. Од...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР: Нема пријавени наши државјани заболени од корона вирусот

Редакција
Согласно информациите добиени од нашето ДКП во НР Кина, Министерството за надворешни работи информира дека до овој момент во нашето ДКП не е пријавен ниту...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Од МНР велат дека досега нема информации за настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

Редакција
До овој момент нема информации за настрадани државјани на Северна Македонија во невремето што го зафати поширокиот грчки регион Халкидики, потврдија за МИА од МНР....