еМагазин

Tag : враќање

Македонија ТОП СТОРИИ

Македонските државјани кои беа во хотел на северот на Косово, безбедно упатени дома со придружба на полицијата

Редакција
По извршените вообичаеното интервју и анализа од страна на полицијата на Република Косово, утрово нашите државјани безбедно се упатени кон дома, придружувани од косовската полиција,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Учениците и наставникот кои беа во Турција за време на земјотресот, се вратија дома

Редакција
Деветтемина македонски државјани кои беа затекнати во Турција за време на земјотресот утрово се вратија во земјава. Министерството за надворешни работи информира дека тие се...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(ФОТО) Настап на „Рацинови средби“: „Танец“ се враќа на сцената по една година пауза поради пандемијата

Редакција
Со бурни аплаузи и желба за точка повеќе, Велешани ги испратија солистите, хорот и оркестарот на ансамблот „Танец“ од сцената на Центарот за култура „Јордан Хаџи Константинов...
БЕСПАРИЦА

Враќањето на државната поддршка за плати ќе биде на три рати без камата

Редакција
Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска на денешната прес-конференција ја информираше јавноста за анализата што ја направи Управата за јавни приходи (УЈП), од...
Балкан

Србија размислува за враќање на задолжителната воена служба

Редакција
На денешниот состанок на српскиот воен врв со претседателот Александар Вучиќ, разговарано е за можноста за враќање на задолжителната воена служба, на електронското војување и...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Даночниот експерт Павле Гацов објаснува како функционира повратот на ДДВ за „Викендот без ДДВ“

Редакција
Даночниот експерт Павле Гацов на неговиот фејсбук-профил објави, како функционира повратот на ДДВ за „Викендот без ДДВ“. „Директно. Ја плаќаш фискалната сметка. Во неа има...
Балкан

Србија ги повика нејзините државјани да се вратат во земјата до петок: Ќе следува нов режим за влез во државата

Редакција
Српскиот Кризен штаб за борба против коронавирусот апелираше до сите државјани на Србија до крајот на оваа недела да се вратат затоа што потоа ќе...
Македонија

Хронично болните имаат рок до 23 септември да добијат потврда од спецјалист за да не се вратат на работа

Редакција
Хронично болните имаат рок до 23-ти септември да посетат специјалист и да добијат потврда со која поради нивната дијагноза и состојба нема да можат да...
Македонија

Филипче: Ако епидемиолошката остане стабилна, децата постепено ќе се враќаат во школо

Редакција
Почетокот на учебната година е сериозен ризик да се влоши епидемиолошката ситуација затоа што голем број деца би биле во една или повеќе затворени простории...
Македонија

Седум армиски припадници утре се враќаат од мисијата во Авганистан и ќе бидат во државен карантин

Редакција
Седум припадници на Армијата кои се дел од НАТО мисијата „Одлучна поддршка“ во Авганистан утре ќе се вратат во нашата земја, информира Министерство за одбрана....