еМагазин

Tag : враќање

Македонија

Седум армиски припадници утре се враќаат од мисијата во Авганистан и ќе бидат во државен карантин

Редакција
Седум припадници на Армијата кои се дел од НАТО мисијата „Одлучна поддршка“ во Авганистан утре ќе се вратат во нашата земја, информира Министерство за одбрана....
Македонија

Од вкупно 33 пријавени, седум граѓани се согласиле да бидат во задолжителен карантин и се вратиле од Полска

Редакција
Денеска во утринските часови на Меѓународниот аеродром Скопје слетал полски хуманитарен чартер лет за да си ги врати дома полските државјани затечени во Македонија, информираше...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Хотелите во Рим не ги враќаат уплатените средства, туристичките агенции бараат инструкции од државата

Редакција
Претставници од Стопанската комора за туризам на Македонија денеска информираа дека аранжманите за 8 Март за Италија се откажани поради новонастаната ситуација со коронавирусот, а...
Бизнис

„Макканабис“: Владата итно да го врати законот за канабис, залихите од цветот ќе се исушат

Редакција
Итно враќање на Предлог законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции денеска побараа од Здружението за одгледување на меицински канабис „Макканабис“ поради, како...
Забава

Туна се враќа на сцената: Промотивен концерт со Македонска филхармонија

Редакција
Алтуна Сејди – Туна, име што веќе е познато на сите генерации љубители на забавната музика, по извесно затишје, како што уметниците го нарекуваат „креативна...
Бизнис

Софтверско решение за неселктивно враќање на ДДВ-то

Редакција
ИТ Секторот на Управата за јавни приходи (УЈП) развил компјутерски софтвер кој автоматски ќе прави поврат на ДДВ кон фирмите и пребивање на претплата на...
БЕСПАРИЦА

За 200 евра кредит, граѓаните враќале од 500 до 1.000 евра

Редакција
Се намалуваат високите трошоци за брзите кредити. Со законски измени, кои ги изготви Министерството за финансии, вкупните годишни трошоци за потрошувачки кредити се ограничуваат на...