еМагазин

Tag : Рацинови средби

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(ФОТО) Настап на „Рацинови средби“: „Танец“ се враќа на сцената по една година пауза поради пандемијата

Редакција
Со бурни аплаузи и желба за точка повеќе, Велешани ги испратија солистите, хорот и оркестарот на ансамблот „Танец“ од сцената на Центарот за култура „Јордан Хаџи Константинов...