еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачки видеа) Најмалку 40 загинати во терористички напад во Москва

Најмалку 40 лица загинаа во терористички напад во концертната сала Крокус Сити Хол во Москва, во која потоа изби и пожар.

Ранети се најмалку 100 лица.

Според првичните информации најмалку четири маскирани лица отвориле оган во салата.

Напаѓачите потоа фрлиле граната или запалива бомба, што предизвикало пожар.

Видео: Твитер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали: Како била лекувана жената од Куманово, која е првата жртва на коронавирусот

Редакција

Историски успех: Македонија со победа над Грузија се пласира на Европското првенство во фудбал

Редакција

Заев ќе се сретне со Меркел, информацијата дека била против доделување датум била стара

Редакција