еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во сообраќајна несреќа загина синот на поранешниот пратеник Крсто Мукоски

Милан Мукоски (19), син на поранешниот пратеник Крсто Мукоски загина во сообраќајна несреќа.

Според билтенот на МВР, тој загинал во сообраќајка која се случила синоќа на патот кон Вевчани во 1 часот по полноќ.

Мукоски управувал со возило „ауди“, со кое излетал од патот и починал на лице место. Полицијата од Струга и јавен обвинител извршиле увид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Откажан забавниот дел на Вевчански карневал, минимално дефиле на маски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Клевета е дека сум продавал биолошка терапија во Косово, рече поранешниот организациски директор, Нухи за случајот на Онкологија

Редакција

Од 15 ноември за влез во секаков вид на објекти од отворен и затворен тип ќе се бара сертификат за две дози вакцина

Редакција

(Фото) Алкалоид станува партнер на СОС Детско село

Редакција