еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во среда ќе биде најтопло, во петок разладување

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираа дека времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец.

До четврток ќе се задржи сончево и многу топло време, а најтопло ќе биде во среда кога дневната температура наместа ќе достигнува до 40 степени.

Промена на времето со локален пороен дожд, грмежи и пад на температурата се очекува во петок.

Фото: Унсплеш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фич“ го потврди рејтингот на Македонија, „ББ+“ со негативен изглед

Редакција

Вознемирувачки снимки од убиство на цивили во Украина

Редакција

Кавадарчанецот кој ја загрози сигурноста на градоначалникот Митко Јанчев оди во затвор

Редакција