еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Горивата поевтинуваат

Од вечерва на полноќ малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-95 се намалува за 1,50 денари/литар, а цените на бензините Еуросупер БС-98 и Еуродизел (Д-Е V), како и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се намалуваат за 1 денар/литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ).

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 0,306 денари/килограм.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Албански Топ ченел: Груевски влегол нелегално во Албанија, а излегол со лична карта

Редакција

(Мапа) Куманово „печен“ за карантин, кумулативната инциденца над 140

Редакција

Македонец со сведоштво од Шведска: Зошто се лабави мерките за ширење на корона вирусот

Редакција