еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Горивата поскапуваат до 1,5 денари

Малопродажната цена на дизелот се зголемува за 1 ден/лит, додека малопродажната цена на бензинот „Еуросупер БС-98“ се зголемува за 1,50 ден/лит, одлучи Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ).

Малопродажната цена на бензинот „Еуросупер БС-95“ не се менува.

Бензинот „Еуросупер БС-98“ од вечерва на полноќ ќе се продава за 87 денари за литар, „Еуросупер БС-95“ за 85 денари, а дизелот за 77 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бектеши: Не се вистинити наодите на Косово, подготвени сме за разговор со факти

Редакција

Сертификатот за вакцинација за патување на македонските граѓани во Грција и други земји е готов

Редакција

Повеќе се мажи: 46 лица од починати од коронавирусот во Македонија со претходни заболувања

Редакција