еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Две самоубиства за еден месец во затворот во Куманово

За еден месец во Затворот Куманово се случија две самоубиства на затвореници.

Во саботата се обеси Усеин Рашидов, убиецот на Танкица Маладеновска од Кочани, која лани беше усмртена со 40 убоди со нож.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во затворот во Куманово се самоуби убиецот на жената од Кочани која беше усмртена со 40 убоди со нож

Тој беше осуден на доживотна казна затвор, а неговото беживотно тело беше пронајдено во сабота во 6 часот наутро во неговата ќелија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во кумановскиот затвор се обесил осомничениот за убиството на сестра му и внукот во Габреш

На почетокот на мај пак во истиот затвор се обеси осомничениот за убиството на сестра му и внукот,  Д. Ѓ. (67) од кумановското село Габреш.

Тој беше осомничен и за обид за убиство и на друг внук.

Се обеси со чаршаф кој го врзал за кревет на кат, додека во притворската ќелија имало уште еден притвореник кој спиел.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Оздравени 404 заболени од Ковид-19, во Скопје 204

Редакција

Мнозинството граѓани сметаат дека животот во државата се движи во погрешна насока

Редакција

Бугарскиот шоумен и лидер на партијата Има таков народ, Слави Трифонов ќе испрател „северномакедонски астронаут“ во НАСА

Редакција