еМагазин

Tag : самоубиства

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Црна статистика: Секоја година над 100 самоубиства, најчесто со бесење

Никола Осило
Од 1994 година наваму секоја година без исклучок во нашата земја има над 100 самоубиства, кои најчесто се извршуваат со бесење. Во овој период, рекорден