еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Директорот на Гранит, Зоран Милковски купи 3.247 обични акции

Од Гранит АД Скопје преку Македонската берза информираа дека членот на Управниот одбор (УО), и генерален директор, Зоран Милковски, се стекнал со 3.247 обични акции на Гранит.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

66.8 милиони денари за плати и надоместоци за менаџментот на Гранит лани

Страшо Милковски и Ивана Милковска Симева купија по 4.200 акции во Гранит

Директорот на Гранит, Зоран Милковски повторно купи акции на компанијата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телеком Србија, преку МТЕЛ, од пролет стартува и со понуда за мобилна телефонија, вели генералниот директор, Владимир Лукиќ

Редакција

Славниот продуцент Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

Редакција

„Фибула ер травел“ го доби тендерот на Претседателот на РМ за хотелски и угостителски услуги вредни 2,1 милиони денари

Редакција