еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕСМ склучи договор со „Спектартермо“ вреден 2,1 милиони евра

Акционерското друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), во државна сопственост, Скопје, склучи договор за модернизација на топлинскиот дел од когенеративната постројка за зголемување на ефикасност со доградба на “SCR” за прочистување на издувните гасови и намалување на загадувањето (втора фаза), со друштвото за градежништво и градежно занаетчиски работи Спектартермо ДОО Скопје.

Договорот е во вредност од 129.327.770 денари или 2.102.891 евра.

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕСМ склучи договор со “Пуцко петрол“ вреден 2,3 милиони евра

ЕСМ склучи договор со „Erbelt“; вреден 4,5 милиони евра

ЕСМ склучи договор со “Спектартермо“, вреден 1,4 милион евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Средба Меркел – Заев: Берлин ќе даде зелено светло за датум во септември

Редакција

Бензините поскапуваат, а дизелот поевтинува

Редакција

Групацијата Балфин и Комерцијална банка ја преземаат Тирана банка од Пиреус банка

Редакција