еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Жената која падна од тераса на 8. март во Охрид била турната, кривична за двајца за обид за убиство и помагање

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Д. (32) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, како и против Е.М. (21) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „помагање“.

-На 08.03.2024 околу 11.30 часот, првопријавениот, во стан на улицата „ Карпош Војвода“ во Охрид, сопственост на второпријавениот, по претходна расправија ја турнал М.О. (39) од Скопје од терасата.

Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде и биле констатирани тешки телесни повреди, информираше портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Второпријавениот Е.М., кој бил присутен, не го спречил сторителот во извршувањето на кривичното дело.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од 1.033 починати лица од Ковид-19, 888 не биле вакцинирани

Редакција

(Фото) Мапа на пребарана површина: Потрагата по Мартин продолжува од страна на грчките служби и волонтерите

Редакција

Влада: Налепници со „НМК“ наместо нови регистарски таблички

Редакција