еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Живко Мукаетов купи 400 акции на Алкалоид

Од Алкалоид АД Скопје преку Македонската берза информираа дека Живко Мукаетов, претседател на Управниот одбор и генерален директор на Алкалоид се стекнал со 400 обични акции издадени од компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колкав промет остварија акциите на Комерцијална, Алкалоид и НЛБ Банка, најтргуваните акции во април

Како се движела цената на акцијата на Алкалоид во првиот квартал

Алкалоид со инвестиции од 298.2 милиони денари и 90 нови вработувања во првиот квартал

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бројот на заразени се искачи на 7 лица: Тројца роднини на сопружниците од Дебарско позитивни на коронавирусот

Редакција

Оилко откупи сопствени акции

Редакција

Беќаровски: Неконтролираната употреба на антибиотици придонесе кога навистина ќе ви требаат можеби нема да делуваат

Редакција