еМагазин
Image default
Бизнис

„Реплек“ оствари добивка од 85,3 милиони денари за девет месеци

„Реплек“ АД Скопје заклучно со септември, годинава оствари добивка од 85,3 милиони денари, што е минимално зголемување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 85,22 милиони денари, покажува консолидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР на консултантски услуги за изработка на биометриски документи ќе потроши 3.000.000 денари

Никола Осило

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 16 лица во општина Тетово, плата до 26.500 денари

Никола Осило

(Видео) Кој стои зад измамата во „Нефа мебел“ која ја тресе Србија и Македонија?

Никола Осило