еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Загина 76-годишен маж, со трактор се превртел на пат во кочанско

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека вчера во 13.29 часот во СВР Штип било пријавено дека на локалниот пат с.Зрновци–с.Мородвис, кочанско, на коловозот се превртел трактор управуван од Е.А. (76) од Охрид, а со престој во с.Мородвис.

-Од здобиените повреди на местото на несреќата починал возачот.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција, а увид извршила увидна екипа од ОВР Кочани, велат од МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Оздравени 132 болни од Ковид-19

Редакција

Нападнат директорот на Алијанса за Албанците, Небиу, оти му дал подршка на Села

Редакција

Доколку планирате да одите во Маврово: Прекин на сообраќајот кај браната на Мавровско езеро

Редакција