еМагазин
Image default
Бизнис

Зоран Јовановски реизбран за член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка

На 13.03.2024 година, од страна на Народната Банка, е издадено Решение со кое се издава претходна согласност Зоран Јовановски да биде реименуван за независен член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје, информираат од таму преку Македонската берза.

Неговиот нов мандат е од четири години, почнувајќи од 31.03.2024 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колкав промет е остварен со акциите на Комерцијална, Алкалоид и НЛБ Банка, најтргуваните акции на Македонската берза во февруари

Успешна 2023 година за НЛБ Банка: Силна финансиска поддршка за населението и стопанството, придонес во заедницата и одржливо работење

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Макошпед со добивка во првите шест месеци

Редакција

„Д-р Пановски“ го доби тендерот на Министерство за здравство за набавка на биолошка терапија вреден 13,3 милиони евра

Редакција

„Макпетрол“ откупи сопствени акции

Редакција