еМагазин

Tag : Зоран Јовановски

Бизнис

Анкета на Стопанската комора: Отпуштања најавиле 13 отсто од компаниите

Редакција
Речиси половина или 48 отсто од фирмите нема да ги пратат работниците на принуден одмор, 19 проценти ќе ги пратат на принуден одмор, 19 отсто...
Бизнис

Народна банка даде „зелено светло“: Зоран Јовановски именуван за член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка

Редакција
НЛБ Банка преку Македонската берза информира дека од страна на Народната банка е издадено решение со кое се издава претходна согласност Зоран Јовановски да биде...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонскиот пица мајстор Зоран Јовановски се закити со златен медал на меѓународен натпревар во Монголија

Редакција
Специјалистот за подготвување пици од Македонска Каменица, Зоран Јовановски, се закити со уште едно вредно признание како награда за неговото долгогодишно искуство во гастрономскиот занает....
Бизнис

Компаниите бараат до 30 јуни во тековната година да знаат за сите даночни промени

Редакција
Компаниите при Стопанската комора на Македонија (СКМ) бараат да се воведе даночен календар, односно временска рамка која ќе одреди кога и на кој начин би...