еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Тирон Јајага, кој ќе раководи со Министерството за одбрана до избор на нов министер

Кадарот на поделената Алијанса за Албанците, заменик министерот за одбрана, Тирон Јајага, ќе раководи со Министерството за одбрана до избор на нова влада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тирон Јајага е нов министер за одбрана, Петровска стана пратеник

Славјанка Петровска, кадар на СДСМ, сега веќе поранешна министерка за одбрана, пак, стана пратеник.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Антикорупциската комисија кога станал заменик министер за одбрана.

Каков имот пријавил

На свое име има куќа во Дебар од наследство и два стана во Скопје.

Вози Пасат.

На име на сопругата пријавил уште еден стан во Скопје.

На име на родителите пријавил земјоделско и градежно земјиште во Дебар, од наследство.

На нивно име пријавил и акции, но не навел каде, а на име на сопругата накит.

На свое име пријавил и девизни депозити.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил Беким Реџепи, кој ќе биде министер за транспорт и врски до изборот на нов

Каков имот пријавил Назим Буши, кој ќе раководи со МВР до избор на новата влада

Фото: Јајага/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Црвенковски, Ахмети, Иванов и Мицкоски не беа на подигнувањето на знамето на НАТО пред Влада

Редакција

(Фото) Македонски научници – дел од тимот што освои прва награда на престижната меѓународна конференција Ubicomp во Англија

Редакција

Нови 296 случаи на Ковид-19 од 3.480 тестирањa

Редакција