еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Томислав Тунтев, кој поднесе оставка од функцијата директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Од лични причини, директорот на Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ), Томислав Тунтев поднесе оставка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од лични причини, Томислав Тунтев поднел оставка од функцијата директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Тој се враќа на работното место во ТАВ Македонија, кое досега му беше ставено во мирување.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Антикорупциската комисија кога станал директор на АЦВ.

Каков имот пријавил

На свое име пријавил стан во Охрид, кој е подарок, а како заеднички имот уште еден стан таму и еден во Скопје.

На свое име пријавил и две моторни возила, а уште едно на име на сопругата.

Фото: Фејсбук/АЦВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што ако денеска нема цензус и не се избере нов претседател на Македонија

Редакција

Во Саудиска Арабија почна мировниот самит за Украина, без учество на Русија

Редакција

28 години од атентатот врз претседателот Киро Глигоров, атентаторот остана непознат

Редакција