еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ковачевски откри зошто го викаат Таче

Поранешниот премиер и актуелен лидер на владејачката СДСМ, Димитар Ковачевски во подкаст на телевизијата Сител меѓудругото откри и зошто го викаат Таче.

-Имаат многу убави имиња моите баби – Андроника, Анастасија, Севастија, Марија и мојот дедо е Димитар, кој што го викале Таки, и потоа зашто бил прилично мал по раст станал Таче нагалено. Тоа е семеен прекар, рече тој.

Кажа дека и неговиот син почнале да го викаат „мали Таче“.

-Син ми доаѓа и ми вели „абе тато излегувам од школо, оној докторот, што ти е на тебе пријател, ми вика кај си бе мали Таче“, и вели што е тоа? Епа велам тоа ти е, сега ќе бидеш мали Таче и после некое време ќе станеш Таче, и кога ќе добиеш син, тој ќе биде мали Таче, рече Ковачевски.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Германката Урсула вон дер Лејен на местото на Јункер

Редакција

(Видео) Кинески балон лета над САД: За Американците е шпионски, Кинезите велат дека е метеоролошки уред

Редакција

Путин најави дека „непријателските земји“, меѓу кои е и Македонија, ќе плаќаат во рубљи за рускиот гас

Редакција