еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се кандидати за пратеници од Левица

Опозициската Левица на парламентраните избори освои шест пратенички мандати.

Оваа се кандидатите за пратеници на партијата, а доколку истата евентуално стане дел од новата влада, дел од нив може да добијат нови функции, а на нивно место да дојдат следните на пратеничките листи.

Од Изборна едница (ИЕ) 1 – 2 мандати: Димитар Апасиев и Реџеп Исмаил.

Од ИЕ 2 – 1 мандат: Амар Мециновиќ.

Од ИЕ 3 – 1 мандат: Борислав Крмов.

Од ИЕ 4 – 1 мандат: Сашко Јанчев.

Од ИЕ 5 – 1 мандат: Јована Мојсоска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се кандидати за пратеници на ЗНАМ

Кои се кандидатите за пратеници на СДСМ и коалицијата

Кои се кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Фото: Левица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Џафери: Уставните амандмани ќе се гласаат на 15 јануари

Редакција

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти, а вкупно се лекуваaт 306

Редакција

Со 62 гласа „за“ и 51 „против“ Македонија доби нова Влада

Редакција