еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се носителите на листите на СДСМ за парламентарните избори

И владејачката СДСМ ги соопшти носителите на листите за престојните парламентарни избори.

Во Изборната единица 1 носител ќе биде лидерот на партијата, Димитар Ковачевски.

Во Изборната едница 2 носител е поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Носител на листата во Изборната едница 3 е заменик-претседателката на партијата и директорка на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска.

Во Изборната единица 4 носител е поранешниот министер за здравство, Венко Филипче.

Во Изборната единица 5 носител е Јован Митрески, актуелниот претседател на Собранието.

Во Изборната единица 6 листата ја предводи Славјанка Петровска, актуелната министерка за одбрана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорѓија Сајковски носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ во петката

ЗНАМ на Максим Димитриевски ги објави носителите на листите за парламентарните избори

Кои се носителите на листи на Левица за парламентарните избори

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рускоска не знае дали се подготвува барање за Јанева да излезе од притвор поради многу нарушено здравје

Редакција

Утре пороен дожд, грмежи и заселен ветер, најавува УХМР

Редакција

Бектеши: Нема место за паника кај граѓаните, не се очекуваат ценовни шокови-трговците да ја почитуваат одлуката за замрзнување на маржите

Редакција