еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колку приходи лани имала Беса и кој се донатори на партијата

Опозициската Беса на градоначалникот на Тетово, Биљал Касами, лани имала зголемени приходи, покажува извештајот за финансиското работење на партијата, кој го објави Државниот завод за ревизија.

Партијата имала приходи од 15,7 милиони денари, од кои 13,1 милиони денари се пари од државниот буџет или од граѓаните.

Од донации исто така собрала повеќе пари. Лани таа сума е 1,7 милиони денари, а претходната 707,5 илјади денари.

Партијата лани имала 38 донатори, а оваа се дел од нив:

Целиот извештај ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се донатори на Левица и колку приходи имала лани

Кој е најголем донатор на ВМРО-ДПМНЕ и колкави приходи имала партијата лани

Кои се донатори на ДУИ и од што се финансирала партијата лани

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека не се донесат официјални одлуки, јас сум член на БЕСА, а партијата е дел од Владата, вели Реџепи

Редакција

Чаир недостижен: Детален преглед на заразени со Ковид-19 по скопските општини

Редакција

МЗТ Пумпи со зголемена добивка во првите девет месеци

Редакција