еМагазин

Tag : донатори

Бизнис ТОП СТОРИИ

Колку приходи лани имала Беса и кој се донатори на партијата

Редакција
Опозициската Беса на градоначалникот на Тетово, Биљал Касами, лани имала зголемени приходи, покажува извештајот за финансиското работење на партијата, кој го објави Државниот завод за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се донатори на Левица и колку приходи имала лани

Редакција
Опозициската Левица лани имала приходи од 24,1 милиони денари, покажува извештајот за финансиското работење на партијата, кој го објави Државниот завод за ревизија. Од државниот...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Се уште е потребна крв од крвна група А-

Редакција
Се уште се бараат донатори на тромбоцито од крвната група А1 Rh негатив. „И покрај доволно обезбедените количини крвни единици, кај Верица Иванова многу малку...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои компании донираа пари за изборната кампања на СДСМ и Коалицијата „Можеме“?

Редакција
Државниот завод за ревизија ги објави партиските извештаи на Коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ за примените донации за изборната кампања за предвремените парламентарни избори 2020...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се најголемите донатори на ДУИ за изборната кампања 2020?

Редакција
Државниот завод за ревизија ги објави партиските извештаи на Демократската унија за интеграција (ДУИ) за примени донации на трансакциска сметка за финансирање на изборна кампања...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои се 248. лица што донираа 200.000 евра за кампањата на Гордана Силјановска Давкова?

Редакција
Вкупните приходи за изборната кампања на кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова за периодот од 26 март до 10. април изнесуваат 12.529.309 или околу 203.000...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои се најголемите донатори во изборната кампања на Блерим Река?

Редакција
Вкупните приходи за изборната кампања на кандидатот за претседател на Беса, Блерим Река за периодот од 26 март до 10. април изнесуваат 1.104.500 денари или...
Македонија ТОП СТОРИИ

Само едно лице донирало пари за изборната кампања на Стево Пендаровски

Редакција
Вкупните приходи за изборната кампања на кандидатот на владејачката коалција, Стево Пендаровски за периодот од 26 март до 10. април изнесуваат 31.044.498 денари или околу...